Vijesti

Sport

"Drava Forester" okupio 123 igrača iz 14 zemalja

06.11.2017. 13:23:25
Proteklog vikenda u Varaždinu je održan šesti međunarodni disc golf turnir "Drava Forester".

Sudjelovalo je ukupno 123 igrača iz čak 14 zemalja. Pobjedu je očekivano odnio osvajač 3. mjesta sa ovogodišnjeg svjetskog prvenstva, Simon Lizotte, Nijemac koji disc golf profesionalno igra u SAD-u.
Drugo mjesto osvojio je pobjednik turnira iz 2016. godine, Amerikanac Philo Brathwaite, a treće su podijelili Nijemac Ralf Hüpper i Austrijanac Jakob Gusenbauer.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je jedna od najboljih igračica na svijetu i aktualna nositeljica srebrne medalje s Europskog prvenstva Slovakinja Katka Bodova, dok je drugo mjesto pripalo Šveđanki Lindi Emanuelsson. Treće je osvojila Švicarka Natalie Holloköi.

Kao popratni sadržaj, paralelno je održan i rekreativni turnir nazvan Beer Forester na kojem je nastupilo 18 igrača i igračica iz Hrvatske, Srbije, Slovenije i Mađarske. Pobjede su odnijeli Péter Hársfai iz Mađarske te Zagrepčanka Ana Gorički.